Columbae
Volg ons ook op social media:
Actueel

Een baan reserveren met KNLTB Club App

Een baan reserveren met KNLTB Club App

 

Een baan voor tennis of padel reserveren?


Hieronder vind je regels zoals we die bij TV Columbae met elkaar hebben afgesproken.
Tevens de instructie hoe je in de KNLTB App een reservering kunt maken.

Afspraken en regels:
 • Je mag alleen tennissen of padellen als je vooraf een baan via de KNLTB App of het afhangbord in de hal van ons clubhuis, hebt gereserveerd.
 • De speeltijd voor tennis bedraagt 45 minuten en kan op ieder gewenst tijdstip starten.
 • De speeltijd voor padel bedraagt 60 minuten en begint altijd op het hele uur (dit om de banen zo efficient mogelijk te benutten).
 • In de reservering moeten altijd alle medespelers worden vermeld. 
 • Een tennis- of padelbaan kun je pas 24 uur van te voren reserveren. Dus als je 's avonds om 21 uur wilt spelen, kun je de dag ervoor pas om 21.01 uur de reservering maken. Op deze wijze maakt iedereen, met name tijdens de drukte in de avonden (de piek uren), evenveel kans.
 • Je mag altijd maar één reservering (voor tennis of padel) tegelijk hebben. Pas nadat je speeltijd is geëindigd, mag je (direct weer) een nieuwe reservering maken. Dat geldt niet alleen voor diegene die de reservering daadwerkelijk maakt, maar ook voor alle medespelers. 
 • Indien de eindtijd van je reservering is bereikt, kan het zijn dat je plaats moet maken voor de volgende spelers die de baan hebben gereserveerd, Als je nog een keer wil spelen, zul je een nieuwe reservering moeten maken. Maar komen er geen nieuwe spelers, dan mag je gewoon doorspelen (tot een eventuele volgende reservering). Maar je mag de baan dan niet nog een keer afhangen. 
 • Je dient bij het reserveren altijd die baan te selecteren die het langst vrij is c.q. niet gereserveerd is.
  Selecteer dus, indien mogelijk, een baan die geen direct voorliggende reservering heeft. Doe je dat wel, terwijl er een andere baan beschikbaar is, dan stuur je die spelers eigenlijk onnodig van de baan. Kijk, in je eigen belang, ook even naar eventueel opvolgende reserveringen. Door nl. de baan te kiezen, zonder opvolgende reservering, kun je wellicht langer doorspelen
 • De verlichting van de baan gaat volledig automatisch aan en uit aan de hand van de gemaakte reserveringen. Kies daarom 's avonds bij voorkeur een tennisbaan in de baangroep (tennisbanen 1, 2 & 3 of tennisbanen 4 & 5) die al 1 of meerdere reserveringen heeft. Dus als tennisbaan 1 al gereserveerd is, kies dan tennisbaan 3. Of bij een bestaande reservering van tennisbaan 4 kies dan tennisbaan 5. Het bespaart niet alleen stroom kosten maar je hoeft ook "een verdwaalde bal" niet zelf op te halen. 
 • Heb je een reservering gemaakt, maar kun je onverwachts niet, verwijder dan je reservering zo snel mogelijk. Dat geeft anderen de kans om alsnog het vrijgekomen tijdstip te benutten. En het voorkomt dat 's avonds de verlichting onnodig aan gaat/blijft.
 
De KNLTB App

Een baan reserveren in de KNLTB App gaat in een aantal stappen: 
 • Open de KNLTB Club App en log in
 • Kies op de Home pagina voor de oranje knop “Baan reserveren”
 • Wijzig, indien nodig, in de kop de datum voor de reservering met het ">"-teken 
 • Kies een vrij tijdstip op een bepaalde baan (aangegeven met een groen blokje met een + erin) welke je wilt reserveren.
  Reserveer, indien mogelijk, niet direct opvolgend op een andere reeds bestaande reservering.
  Je voorkomt daarmee dat dat spelers onnodig van baan moeten wisselen.
 

 
 • Je kunt de begintijd nog eventueel (in stapjes van 5 min.) aanpassen door op de knop "Begin" te drukken
 • Voeg vervolgens onder de kop “Met wie ga je spelen” 1, 2 of 3 Columbae lid/leden toe:
  • Druk op de zwarte + achter “Speler toevoegen”
  • Type bij "Zoeken naar spelers" een voor- of achternaam
  • Er verschijnt een lijst met overeenkomende namen van leden van onze vereniging 
  • Selcteer de juiste naam: er verschijnt een oranje vinkje
  • Klik op "Gereed"
  • Bevestig de medespeler selectie door op de oranje knop “Speler toevoegen” te drukken
   Herhaal deze stappen voor ieder medespeler afzonderlijk
 • Bevestig alle gemaakte keuzes en daarmee de reservering, door op de oranje knop “Reserveren” te drukken
   

 
 • Als het goed is, volgt dan de melding “Baan succesvol afgehangen
 • Druk op de oranje knop “OK” om de reservering af te ronden
 • Alle spelers ontvangen (min of meer) direct daarna van de KNLTB een mail (titel: T.V. Columbae Nieuwe reservering) met de bevestiging van je reservering
          Let op: Wellicht komt de mail terecht in je Spam / Ongewenste mail of Reklame map
 • Alle spelers ontvangen een uur voor aanvang van de speeltijd, een mail als herinnering van de starttijd van hun reservering.

Reservering annuleren
Heb je een reservering gemaakt, maar kun je onverwachts niet, verwijder dan je reservering zo snel mogelijk. Dat geeft anderen de kans om alsnog het vrijgekomen tijdstip te benutten. En het voorkomt dat 's avonds de verlichting onnodig aan gaat/blijft. Dit kan natuurlijk ook voorkomen als het weer ineens te slecht wordt om (verder) te spelen.
Zowel diegene die de reservering heeft gemaakt als alle medespelers kunnen een reservering annuleren/verwijderen (en ook wijzigen). Dat kan uiteraard alleen voor je eigen reservering en tot dat de starttijd van de reservering is bereikt.

Een baan annuleren gaat als volgt:
 • Open de KNLTB App en log in
 • De App opent direct op het scherm "Baan reserveren"
 • Selecteer je eigen reservering
 • Selecteer de knop "Bekijk details"
 • Kies vervolgens onderaan het scherm voor "Reservering annuleren"
 • Bevestig je annulering op het volgende scherm


Kom je er niet uit?
Kijk dan op de website van de KNLTB voor meer Club App informatie, klik hier.
Of vraag een ander lid van onze vereniging om je even te helpen.
 
 
© Tennisvereniging Columbae 2022. All Rights Reserved.